- Jakub Stavěl 1

Červené karty

NO ITEMS

13. kolo: FC Nasa vs. Bulldogs Pňovice

Ve 13. kole jsme zajížděli do Nasobůrek, kde hraje svá domácí utkání tým FC Nasa. V minulém roce jsme zde uhráli po velmi dobrém výkonu remízu 5:5. V dnešním utkání jsme se museli obejít bez celé řady hráčů a naše sestava byla hodně poslepovaná, třeba po dvou letech se v našem dresu představil Luba Čunderle. Utkání jsme poctivě odmakali, byl tam i kus buldočího srdíčka a po skvělém týmovém výkonu jsme si z Nasobůrek odvezli dva body za výhru 5:3.

Do utkání vstoupili mnohem lépe početnější domácí, kteří se vyhřívali na předních příčkách naší tabulky, ale my se poctivě vraceli a náš gólman se z kraje zápasu opět rozchytával k výbornému výkonu. My se snažili hrát hodně především na šikovného Libora, který motal hlavy domácím obráncům, ale ti dokázali ze začátku utkání poctivě blokovat jeho střelecké pokusy. V 10. minutě zápasu nás domácí přečíslili, přihrávka se dostala k útočníkovi na střed hřiště, který dokázal prostřelit našeho gólmana mezi nohama - 1:0. Tento gól vlil domácím ještě víc energie do žil a bylo jich plné hřiště. V 17. minutě zápasu přihrál domácí hráč svému nabíhajícímu spoluhráči na pravou stranu hřiště a ten povedenou pumelicí k tyči nedal našemu gólmanovi šanci - 2:0. V 19. minutě zápasu vyslal Paťa šikovně do samostatného úniku Libora, ale ten bohužel mířil těsně mimo. Ve 23. minutě zápasu vyhodil David míč na Libora, ten vymotal domácího obránce a parádní střelou, která se otřela ještě o tyč, snížil - 2:1. Ve 24. minutě mohli domácí odskočit opět na rozdíl dvou gólů, ale skvělým zákrokem se prezentoval náš gólman, který nás udržel na dostřel. Ve 26. minutě byli domácí velmi blízko ke vstřelení gólu, ale naštěstí povedenou střelu domácího útočníka zastavila tyč naší svatyně. Ve 27. minutě zápasu přihrál Kuba míč Paťovi, který postupoval s Lubou na jediného domácího obránce, ale bohužel Lubovu střelu dokázal domácí obránce tečovat mimo bránu. V úplném závěru prvního poločasu mohli udeřit domácí, ale náš gólman předvedl opět vynikající zákrok a tak jsme po prvním poločase prohrávali 2:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili fantasticky, když Kuba vystihl špatnou přihrávku domácího hráče a poslal míč na Libora, který zkušeně prostřelil domácího strážce svatyně - 2:2. Ve 36. minutě šli domácí opět do vedení, když jejich útočník vyhrál souboj u lajny a na jeho střelu k tyči neměl náš gólman šanci zareagovat - 3:2. Ve 40. minutě zápasu jsme zahrávali v nebezpečné vzdálenosti přímák, ke kterému se postavil Kuba Chrudina a jeho střela prošla domácí zdí až za záda bezmocného gólmana - 3:3. Domácí se pořád snažili překlopit utkání na svou stranu, ale my jsme i s jedním hráčem na střídání dokázali poctivě rozebírat domácí hráče a snažili jsme se minimalizovat nebezpečí pro našeho gólmana. Ve 45. minutě zápasu vystihl Paťa velmi špatnou rozehrávku domácích hráčů a moc si nelámal hlavu co s míčem, když jej poslal parádní ranou do sítě - 3:4. Domácí se snažili ze zápasem něco udělat, ale naštěstí hodně jejich pokusů létalo mimo tři tyče naší svatyně a když už bránu trefili, tak narazili na našeho skvěle chytajícího gólmana. V 50. minutě zápasu se dostal k míči na středu hřiště Kuba Chrudina, všiml si nabíhajícího Libora, který poslal míč s ledovým klidem k tyči a zkompletoval hattrick - 3:5. V závěru zápasu jsme se soustředili na bránění našeho náskoku a domácí se pořád častěji tlačili před naší bránu. V 56. minutě zápasu byli domácí velmi blízko snížení, ale náš gólman se vrhl tygřím skokem pod nohy domácího kapitána, nějakým zázrakem zlikvidoval ještě i dorážku. Po tomto zákroku schytal náš gólman úder do hlavy, protože byl viditelně otřesen, ale první na co se ptal, jestli nebyl gól, takže bylo všechno v naprostém pořádku. V úplném závěru zápasu jsme již nepustili domácí do výraznějšího ohrožení naší brány a po velkém obratu jsme mohli slavit dva body za výhru 5:3.

V Nasobůrkách jsme i s ohledem na problémy se sestavou předvedli jeden z nejlepších výkonů na jaře a po výborném týmovém výkonu se loučíme s jarem důležitou výhrou 5:3, která byla skvělou tečkou za první polovinou sezóny.

FC Nasa vs. Bulldogs Pňovice 3:5 (2:1)

Branky: Zatloukal L. 3, Chrudina J., Štábl P.

Sestava: Šišma D. - Šišma M., Štábl P. - Chrudina J., Zatloukal L., Čunderle L.